رفتن به محتوای اصلی

دانشکده صنایع و مدیریت

افتخارات

* کسب مقام اول جهانی در مسابقات جهانی رباتیک و هوش مصنوعی فیرا سیمولکاپ ۲۰۲۲

مسابقات جهانی رباتیک و هوش مصنوعی فیرا هر سال در بخش‌های مختلف حوزه رباتيک توسط Federation of International Robot-Sport Association (FIRA) که مقر آن در کشور کره جنوبی است، برگزار می‌شود. امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، اين مسابقات در بخش‌های شبیه‌سازی به صورت مجازی برگزار شد.

در بخش چالش خودروهای خودران، هدف طی مسیر مسابقه با حداکثر سرعت ممکن، عبور از نقاط مشخص و عدم برخورد با موانع است که به صورت خودران به کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی انجام می‌شود.


تیم توسعه خودروهای خودران HIT-AV زیر نظر دکتر هادی کلانی و به سرپرستی هانیه منتظر تربتی و همکاری اعضای تیم نازنین قاسمی، سجاد سراج زاده، دانیال فتح‌آبادی و محدثه فرقانی در رقابت لیگ شبیه‌ساز خودروی خودران بیست و هشتمین دوره مسابقات جهانی رباتیک و هوش مصنوعی فیرا سیمولکاپ ۲۰۲۲ توانستند مقام اول جهان را کسب نمایند.

مسابقات جهانی رباتیک و هوش مصنوعی فیرا در سال ۱۹۹۶ تاسیس شده و در طی سال‌های متوالی به عنوان رقابت جهانی ربات‌ها به شهرت جهانی دست پیدا کرده است. هر ساله کشورهای مختلفی از جمله استرالیا، برزیل، چین، فرانسه، کره جنوبی، آلمان و آمریکا میزبان این رقابت بین‌المللی هستند. امسال نیز تیم‌های زیادی از دانشگاه‌های مختلف و معتبر جهانی مانند دانشگاه استنفورد آمریکا، موسسه فیزیک و فناوری مسکو روسیه، دانشگاه سانگ میونگ کره جنوبی، دانشگاه سئول کره جنوبی، دانشگاه گوانگدونگ چین، دانشگاه علوم طبیعی تایوان، دانشگاه ملی تایوان، دانشگاه سانتا ماریا برزیل، دانشگاه ملی فناوری مکزیک سلایا و دانشگاه دلفت هلند و دیگر دانشگاه‌های معتبر جهان در این رقابت جهانی حضور پیدا کردند که تیم HIT-AV به نمایندگی از دانشگاه سجاد مشهد و کشور ایران و با حمایت گروه تحقیقاتی اِچ آی تی توانست ابتدا افتخار کسب سهمیه شرکت در این رقابت جهانی را داشته و سپس با تلاش‌های فراوان مقام اول جهانی در بین تمام رقبا از سراسر جهان را نیز کسب کند.

این موفقیت که نتیجه زحمات دانشجویان برگزیده و اساتید محترم دانشگاه است را به این دانشجویان، اساتید محترم و دانشجویان گرامی تبریک می‌گوییم.

*کسب مقام اول طراحی ربات توسط دانشجویان مهندسی مکانیک و برق دانشگاه سجاد در مسابقات کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر

طراحی اولین ربات قنات نورد (دو زیست) در جهان توسط دانشجویان دانشگاه سجاد توانست مقام اول را در مسابقات کنفرانس بین المللی کامپیوتر ICCKE2021 کسب نماید.

اعضای تیم:

۱- محمدرضا افشار (دانشجوی گروه مکانیک)

۲- سجاد ابراهیمی ممرآبادی (دانشجوی گروه مکانیک)

۳- عارف دلاور (دانشجوی گروه مکانیک)

۴- محمد احمدیان (دانشجوی گروه برق)

۵- دکتر هادی کلانی (سرپرست گروه)

ضمن عرض تبریک به عزیزان همواره پیشرفت و کسب مقام‌های بالا در زندگی را برای این بزرگواران آرزو داریم.

No