رفتن به محتوای اصلی

دانشکده صنایع و مدیریت

تاریخچه

دانشگاه صنعتی سجاد در سال ۱۳۸۲ به عنوان اولين واحد آموزش عالي در بين دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي تحت پوشش وزارت علوم در شرق كشور اقدام به پذیرش دانشجو در رشته مهندسي صنايع نمود.در سال ۱۳۸۲ گرايش برنامه ريزي و تحليل سيستم ها در دانشگاه داير گرديد و سپس در سال ۱۳۸۴ گرايش توليد صنعتي و در سال ۱۳۸۶ گرايش تكنولوژي صنعتي به رشته هاي دانشگاه اضافه گرديد و اين روند تا سال ۱۳۸۸ ادامه پيدا نمود.از سال ۱۳۸۹ با توجه به تغییر چارت آموزشی گروه مهندسی صنایع از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تجمیع سه گرایش تحت عنوان مهندسی صنایع، اين دانشگاه اقدام به جذب دانشجو در  این رشته نمود.
با توجه به نیاز کشور به توسعه تحصیلات تکمیلی و ظرفیت سخت افزاری و نرم افزاری دانشگاه صنعتی سجاد، از سال ۱۳۹۱ مجوز جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع صادر گردید و در سال ۱۳۹۳ نیز مجوز پذیرش دانشجو کارشناسی ارشد مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی به دانشگاه اعطا گردید.
در حال حاضر گروه مهندسی صنایع در یک رشته کارشناسی و دو رشته کارشناسی ارشد در حال فعالیت می باشد و برنامه ریزی بلند مدت گروه در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی می باشد.
كارنامه دانشگاه در طي مدت فعاليت، بيانگر سطح مطلوب کیفیت آموزشی و پژوهشی گروه مي باشد. در حال حاضر تعداد قابل توجهي از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتی سجاد در رشته مهندسي صنايع و رشته های وابسته مشغول تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري در دانشگاه هاي معتبر در داخل و خارج كشور مي باشد و بسياري از آن ها جزء فارغ التحصيلان ممتاز در مقطع تحصيلات تكميلي بوده اند. ضمن اینکه تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاه در واحد ­های مختلف صنعتی و خدماتی در رده های کارشناسی و مدیریتی مشغول به فعالیت می باشند.
در حال حاضر گروه صنایع دارای ۱۰ عضو هیئت علمی پیوسته و وابسته می باشد.ضمن اینکه از پتانسیل های موجود در سایر گروه های آموزشی دانشگاه و خارج دانشگاه استفاده می نماید.